O nás

Počítačové kurzy, ktoré Krajská knižnica v Žiline robí pre svojich čitateľov, vedie knihovník Marek Homola, ktorý je aj autorom brožúry "Ako komunikovať s počítačom". Táto brožúra je aj súčasťou pomôcok, ktoré dostanú účastníci Počítačového kurzu pre začiatočníkov. Okrem základného počítačového kurzu ponúkame aj kurzy pre absolventov základného kurzu, sú to tieto dva typy. Prvý Prezentácie a tabuľky alebo druhý Úprava fotografií, ukladanie súborov na USB a CD. Na tieto kurzy je potrebné sa vopred prihlásiť.

Brožúra "Ako komunikovať s počítačom", vznikla na podnet účastníkov Počítačového kurzu, kde sa mnohí zhodli v názore, že by potrebovali takú kuchársku knihu na ovládanie počítača, spôsobom "Chceš toto, stlač toto." Na ich podnet v roku 2012 bola vydaná prvýkrát brožúra Ako komunikovať s počítačom. V roku 2013  a 2015 vyšla jej rozšírená podoba a v roku 2018/2019 vyjde v rozšírenej a sčasti upravenej podobe.

Marek Homola

História počítačového kurzu

Ako prvým lektorom počítačových kurzov bol od roku 2006, pán Dr. Miloš Jesenský, PhD, ktorý je v súčasnosti riaditeľom Kysuckého múzea v Čadci. Kurzy viedol v rokoch 2006 a 2007. Po ňom počítačové kurzy v rokoch 2007 - 2011 lektorovala pani Mgr. Anna Rebrošová a pri vedení počítačových kurzov jej pomáhali pani Eva Tichá a pani Ing. Miroslava Honnerová. Od roku 2011 im pri vedení počítačových kurzov začal pomáhať pán Marek Homola, ktorý je až do súčasnosti lektorom počítačových kurzov v Krajskej knižnici v Žiline.

Pre koho sú kurzy určené

Počítačové kurzy sú určené najmä pre seniorov, občanov s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP), ženy na materskej dovolenke a nezamestnaných občanov. V súčasnosti kurzy navštevujú už aj zamestnaní občania a SZČO.

pckurz-za | 2018 |
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky